?>

İSTER MİSİNİZ, ÖLDÜKTEN SONRA DA AMEL DEFTERLERİNİZ KAPANMASIN?..


İSTER MİSİNİZ, ÖLDÜKTEN SONRA DA AMEL DEFTERLERİNİZ KAPANMASIN?..Bu mümkün…

Bilirsiniz ölünce amel defterleri kapanır. Artık ne sevap ne günah yazılmaz olur. Normali budur, değil mi?

Ama durun bir dakika!

Öyle bir amel var ki, öldükten sonra da insanın amel defterlerine yazılmaya devam eder ve sevap kazandırır.

Bu amelin adı, sadaka-i cariyedir.

Ne anlama geliyor?

Şöyle bir şey…

Cami, yol, çeşme gibi toplum yararına eser bırakıldığı zaman, onları kullanan insanlar olduğu müddetçe, öldükten sonra da yaptıranlara sevap yazılması demek.

Bu günlerde Gölhisar’ımızda öyle bir iş var ki, sadaka-i cariye yönünden cami, çeşme ve yol hayırlarından hiç de geri kalmaz…

Doğalgaz…

Hali vakti yerinde olan değerli kardeşlerime buradan sesleniyorum:

Eğer doğalgaza abone ücreti olan 335 lirayı 26 Haziran’a kadar yatırır da, Gölhisar’a doğalgaz gelmesine katkıda bulunursanız, eminim ki bunun sevabı siz öldükten sonra bile yazılmaya devam edecektir.

Çünkü bu öyle bir hizmettir ki;

BİR: Çevre kirliliği yapmaz, böylece Gölhisar’ımızda rahat nefes alan yaşlılar, hastalar, bebekler ve bütün insanlar her zaman size duacı olacaktır.

İKİ: Isıtmada odun ve kömüre göre yarı yarıya ucuzdur. Tüpte ise beş kat daha ucuzdur. Yani normal tüp 70 lira iken, aynı işi gören doğalgaz 13 liradır. Evinize kalorifer bağlatmayıp ta tüp niyetine bile alsanız, yıl sonunda normal tüpe 500 lira harcarken, doğalgaza 120 lira harcayarak sadece bir yılda tüpten edeceğiniz karla bile doğalgaz abone ücretini geçersiniz. İşte hesap ortada: 500-120 =380 lira…

Abone ücreti kaç liraydı? 335 TL.

ÜÇ: Kaloriferiniz varsa sadece doğalgaz kazanı alarak ( fiyatı sanırım 2000 TL dir ), kaloriferiniz yoksa 4-5 bin TL harcayarak kalorifer bağlatırsanız, İKİ numaradaki avantaja bir de kömürden ya da odundan edeceğiniz kar ilave olur.

Böylece…

Bir düğme ile açılıp kapanabilen, belli bir dereceye ayarlanabilen, is, pas, toz yapmayan, kömür odun taşıma derdi olmayan, küllerin sokağa caddeye atılmak zorunda kalınmadığı modern bir yakıtınız olacaktır.

DÖRT: 335 lira ödeyip de 3800 abonenin Gölhisar’da bulunmasına katkı sağlarsanız doğalgaz 1.5 yıl sonra kapınızda olacaktır. Yok, ben almayayım kardeşim devlet getirsin, beğenirsem alırım derseniz 15 yıl sonra Gölhisar’a doğalgaz belki gelir. Çünkü devletimiz nüfusu 10.000 i geçen 202 ilçeye bu hakkı tanımış. Nüfusumuz 9900 olsa dahi bu imkanı vermiyor ve doğalgaz getirmeyi vaat etmiyor.

İşte böyle kardeşim…

Haa size bir kolaylık daha sağladık. Devlet bu parayı peşin istiyor ama, biz bankalarımızla anlaştık, onlar sizin adınıza peşin yatıracaklar ve isterseniz, size kredi kartına 5 taksit yapacaklar.

Değerli kardeşim,

Sadece 5 ay sigaraya harcanan paranın 5 de biri doğalgaz için ayrılsa inanın şu güzel ilçenin bahtı belki tümden değişecek…

HAYDİ GÖLHİSARLI KARDEŞİM;

GÖLHİSAR, ÇÖLHİSAR OLMASIN!

DOĞALGAZA ABONE OL Kİ,

GÜZELLİKLER SOLMASIN…

DOĞALGAZI YAK, CEBİNİ YAKMA!

En güzel sadaka-i cariye için haydi doğalgaza!

Sağlıcakla kalın…

yükleniyor..