?>

“YALAN SÖYLE DENİZE AT, BALIK İNANMAZSA HALK İNANIR”

    Kaçak saray, tartışmalı saray… 1000 odalı saray, dev saray… Atatürk’ün “Atatürk Orman Çiftliğine dair” vasiyetine rağmen zorla yapılan saray… Tayyip […]

Kaçak saray, tartışmalı saray…

1000 odalı saray, dev saray…

Atatürk’ün “Atatürk Orman Çiftliğine dair” vasiyetine rağmen zorla yapılan saray…

Tayyip Erdoğan’ın “sultanlık özlemini” tatmin etmek için yapılan saray…

Çankaya Köşküne nazire olsun diye yapılan saray…

 

Bunları söyleyen ve yazanlara acıyalım mı,, gülelim mi bilmiyorum.

Bu kadar vizyonsuzluk, bu kadar küçük düşünme, bu kadar kendini ve milletini hor görme nasıl bir şey yahu?

Sahiden bunu nasıl becerebiliyorsunuz?

 

2003 de AK Parti iktidara geldiğinde bütün milletvekillerine:” Oran’daki lojmanlarınızdan çıkın. Milletim sizinle komşu olmak istiyor” diyen ve kendisi de Keçiören’de 160 metrekarelik bir dairede 12 yıllık Başbakanlık dönemini tamamlayan aynı Tayyip Erdoğan değil miydi?

Bu nasıl bir sultanlık özlemi oluyor?

Sizin deyiminizle kaçak saray, Sayın Cumhurbaşkanının ise “külliye” dediği bu binalar Rusya’daki Kremlin Sarayından ,ABD deki Beyaz Saraydan, Almanya’daki Bellevue Sarayından, İspanyadaki, Hindistan’daki hatta Azerbaycan’daki Başkanlık saraylarından daha mı görkemli?

Siz hiç Avrupa’ya gittiniz mi?

Fransa’daki Versailles, İngiltere’deki Buckingham, Avusturya’daki Hoffburg Saraylarına dışardan da olsa bir göz attınız mı?

Şimdi…

 

BİR: Bu saray Tayyip Erdoğan’ının şahsi malı değildir. Milletimizin şan ve şerefini temsil etmektedir.

İKİ: Bu saray kaçak olamaz. Çünkü Orman Kanunun 17. maddesi kamu yararına olan binalara inşaat izni veriyor. Bu sarayı yapanlar da herhalde bu kanuna göre, ilgili mercilerden izin almışlardır. Böyle bir “külliyeyi” yapanlar bu basit ayrıntıyı düşünemeyecekler mi?

ÜÇ: Türkiye’nin yanında esamisi bile okunamayacak olan Azerbaycan, Brunei Sultanlığı, Birleşik Arap Emirlikleri Başkanlık saraylarının yanında bu “külliye” mütevazi kalmaktadır.

DÖRT: Bu külliye Çankaya Köşküne nazire olsun diye yapılmadı. Çünkü Çankaya Köşkü 1930 lu yılların şartlarında inşa edilmiş, gerekli oldukça yeni ilaveler yapılmış ve bu gün artık iyice yetersiz kalmış bir yerleşkedir. Çok dağınıktır. Abdullah Gül de Cumhurbaşkanlığı döneminde Dışişleri konutunda kalmış, Çankaya Köşkünü resmi kabuller için kullanmıştır

BEŞ: Atatürk’ün; “Atatürk Orman Çiftliğine herhangi bir bina yapılmasın” diye bir vasiyetinin olmadığı geçenlerde ortaya çıktı.

ALTI: Bir çift söz de muhalefete…

Kılıçdaroğlu adaylara taktik veriyor ve diyor ki:

Emekliye yılda iki maaş ikramiye verecekseniz, kaynağınız nerede, diye sorarlarsa “kaçak sarayın fayanslarına kaynak var da, emekliye gelince mi yok?”

Böyle cevap verin, diyor.

Yani tam bir 90 lı yıllar siyaseti örneği, ,klasik bir demagoji…

 

Şimdi sıkı durun: Kaçak saray dediği yapının maliyeti 1.3 milyar TL. Emekliye bir yılda verilecek iki bayramlık ikramiyenin tutarı, CHP Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak’ın hesabına göre 23 milyar TL…

Yani 18 saray parası…

Anlaşılan bu bir algı operasyonu.

Yani…

“Yalan söyle, denize at; balık inanmazsa halk inanır”

Öyle mi acaba, yedi Haziranda görürüz.

 

yükleniyor..