?>

DEDİKODU

Belediye Başkanı olalıdan beri yeni, yepyeni bir şey öğrendim. Ülkemiz siyasetçilerinin bir çoğu dedikodular ve gereksiz yere yıpratılmalar yüzünden büyük haksızlıklara uğratılmaktadırlar.

Toplumun belli bölümü dedikoduyu adeta “meslek” haline getirmiş. Bir bakıyorsunuz hiç haberiniz olmayan bir konuda sizin adınıza bir “yalan” üretilmiş. Olmayan kötü bir şey olmuş gibi gösterilirken; yaptığınız iyi şeyler yapılmamış gibi gösterilerek hakkınız yenmekte…

Kahvehanelerde akşama kadar boş boş oturarak sadece dedikodu üreten bu kesimin dediklerine kulak verseniz, inanın bu belediye başkanlığı yapılacak iş değil.

Biliyorsunuz ben siyasi bir makamda bulunuyorum. Ama siyasetin bir yalancılık, tutarsızlık ve istikrarsızlık olmadığını, olamaması gerektiğini savunanlardanım. Biz de verilen söz tutulmak için verilir; yalan-dolan, aldatmaca olmaz.

Gölhisar’da 1.5 yıl içinde 30-35 civarında orta ve küçük boy projeyi hayata geçirdik. 3.5 yıl sonra Gölhisar’ı olumlu anlamda çok ama çok büyük değişiklikler bekliyor. Mesela şu anda sadece altyapı için 42 milyon (Trilyon) TL ödenek İller Bankası tarafından ayrıldı ve Gölhisar’ın içme suyu, kanalizasyon ve yağmur suyundan oluşan ALTYAPI inşaatı kurban bayramı sonu başlıyor. Şimdiye kadar Gölhisar’ın Belediyecilik tarihi boyunca gelmiş, geçmiş en büyük projesi.

Ama ne demişler biliyor muşunuz?

“Başkanın altyapı projesi bir aldatmacadan ibaret. Olsaydı bu güne kadar başlardı.”

Bu dedikoducular bu projenin; sadece çizimi, ödenek ayrılması ve ihale sürecinin 1.5 yıla yakın sürdüğünü, inşaatının da 900 gün süreceğini bilmiyorlar. Hem de defalarca her platformda anlattığımız halde bilmiyorlar. Çünkü dinlemiyorlar.

Doğalgaz…

Seçimlerden hemen sonra yaptığımız ciddi çalışmalar sonucu ilçemize en geç 2017 yılı ortalarında inşallah doğalgazı getiriyoruz. Şimdilerde ilçemizde dolaşan dedikodu şu: “Doğalgaz gelecek olsa şimdiye çoktan gelirdi, böyle bir şey yok…”

Oysa şimdilerde doğalgaz için istimlak çalışmalarının sonuna gelindi. İlçemize Honaz’dan çekilecek olan doğalgaz hattından güzergah üzerindeki Serinhisar ve Acıpayam ilçelerimizle, belki Cankurtaran mahallesi de doğalgaza kavuşacak.

Şimdilerde pazaryerimiz yapılıyor. Çıkarılan dedikodu şu: İhaleyi Belediye Başkanı doğulu “Kürt” bir vatandaşa vermiş, o da inşaatı yarım bırakıp gitmiş.

Tabii ikisi de yalan…

Bir kere ihale verilmez, alınır. Yani ihaleyi biz vermiyoruz. Uygun fiyat veren kimse o kazanıyor ve alıyor. İhaleyi kazanan firma hiçbir yere gitmedi. Bayram sonu biz eski pazaryerini yıkıp yerini teslim ettikten sonra inşaatı başlayacak.

Daha dedikodu konusunda örnek çok ama bizim yazacak yerimiz kalmadı.

Sahi ayette ne diyordu?

“Ey iman edenler! Zannın çoğundan sakının. Çünkü zannın bir kısmı günahtır. Birbirinizin kusurunu araştırmayın. Biriniz diğerini arkasından çekiştirmesin. Biriniz ölmüş kardeşinizin etini yemekten hoşlanır mı?”

Biraz iman ve iz’an sahibi olan bir insan asılsız dedikoduların peşinde zaman harcamaz.

yükleniyor..