?>

G-20 ZİRVESİ VE IŞİD TERÖRÜ

Paris’te IŞİD terör saldırısı. 129 ölü, yüzlerce yaralı… Antalya’da G-20 zirvesi. 20 üye ülkenin ve misafir ülkelerin devlet ve […]

Paris’te IŞİD terör saldırısı.

129 ölü, yüzlerce yaralı…

Antalya’da G-20 zirvesi.

20 üye ülkenin ve misafir ülkelerin devlet ve hükümet başkanları ülkemizde…

Bir tarafta kalleşçe bir saldırı, patlayan bombalar, yaralanan ve ölen yüzlerce suçsuz insan…

Beri tarafta dünya liderleri uygarca, insanca konuşuyorlar ve dünyanın geleceği adına önemli görüşmeler yapıyorlar.

Bir tarafta insanlık düşmanı teröristler…

Beri tarafta dünyayı idare eden insanlar…

Bir tarafta tek bir bombayla yüzlerce insanı öldürebilecek canavarlar…

Beri tarafta tek bir işaretiyle milyonları harekete geçirebilecek liderler.

Dünyanın hali böyle işte…

Zıtların mücadelesi…

 

Dünyanın en merkezi metropollerinden birine yapılan bu saldırı, terörün hiçbir koşulda ve hiçbir yerde tam olarak bitirilemeyecek olduğunun bir kanıtıdır.

Adam kendini canlı olarak patlatmaya karar vermiş ve bunu göze almışsa, onu önlemek çok zordur. Paris’te de patlatır, İkiz Kulelerde de…

Güvenlik güçleri her yerde adım adım terörist avına çıkamaz. Bunun fizik koşullarına göre mümkün olabileceğini zannedenler ya muhakeme yoksunudur, ya da art niyetli bir muhaliftir.

Ankara’nın göbeğinde bomba patlatıp 103 kişinin ölümüne neden olan terör saldırısında mevcut hükümeti daha dokuzuncu dakikanın sonunda “katil” ilan etmek de ancak Selahattin Demirtaş gibi çapsız politikacıların ve teröre çanak tutanların işi olabilir.

Terör saldırılarının belinin kırılmasının nasıl mümkün olabileceğinin sırrı ve anahtarı İslamiyet’in “Zekat” müessesesinde yatmaktadır:

Fakir’in hakkını vereceksin!

Bunu Cumhurbaşkanımız G-20 zirvesinde bir şekilde ifade etti.

Ne dedi?

Patronlara ve zenginlere hitaben:

“Bu kadar malı mülkü mezara götüreniniz var mı? “ dedi. “Çalışanlarınıza asgari ücret değil de , biraz daha fazla ücret verin ki, aranızdaki uçurum daha da büyüyüp onların çocukları da terörist olmasın” demek istedi.

Ben şunu düşünüyorum:

Ankara veya Paris’in göbeğinde bomba patlatarak yüzlerce insanı katleden o teröristlerle; o silahları teröristlere satan batının uygar(!) silah tüccarları arasında zihniyet olarak hiçbir fark yoktur.

yükleniyor..