?>

GÖLHİSAR’DA ÜRETİM İÇİN NELER YAPTIK

Facebook’ta yazılarımızı takip eden bir okuyucumuz geçen hafta gazetede çıkan köşe yazımızı okumuş. Hani orada oğlumun asker olmasından, yemin töreninden, grip salgınından, siyaset ve terör haberlerinden bahsediyorduk ya…

Bu okuyucumuz diyor ki; “ Başkan sen onları bırak da, Gölhisar’da üretim adına neler yapıyorsun, onlardan bahset…”

Amacı da, tabii bizi eleştirmek.

O halde Gölhisar’da üretim için neler yaptık, bu yazıda biraz bahsedelim. Etmesine edelim de, sayın “takipçimize” şunu da peşinen belirtelim ki, ilçemizdeki bazı muhaliflerimiz hemen gardını alacaktır.

Diyeceklerdir ki:

“Başkan yine reklamını yapmaya başladı, zaten hep yaptığı da bu değil mi? ”

Çünkü bunlara göre ideallerinizden, hedeflerinizden, icraatınızdan, yaptıklarınızdan, yapamadıklarınızdan bahsetmek “reklama” girer. Yani böylesine kısır bir zihniyet!

Ama varsın öyle olsun, madem “üretim” için ne yaptığımız merak ediliyor, biz de açıklayalım:

BİR: Bizim için Belediye Başkanlığı, başkanı olduğunuz beldeye topyekün bir hizmet makamıdır ve o yüzden de zordur yani! Öyle lafla peynir gemisini yürütemezsiniz, yürütseniz bile beş yıl dolduğunda arkanıza bir bakarsınız, “bir arpa boyu” yol alamamışsınız.

İKİ: Altyapı, üst yapı, sosyal belediyecilik hizmetleri, imar planları, şehirleşme, arsa üretimi, mezarlıkların restorasyonu, TOKİ konutlarının yapım hazırlığı ve daha bu bağlamda sayabileceğimiz en az 10-15 büyük ve orta ölçekli belediyecilik icraatının yanında…

Gölhisar’da tarımsal üretimin en önemli unsurlarından biri olan kapalı ve basınçlı sulama sistemlerinin en kısa zamanda hayata geçirilebilmesi için DSİ Genel Müdürlüğünde, ilgili projenin en yakın takipçisiyiz.

ÜÇ: Yine Gölhisar’da tarımın belkemiğini oluşturacak arazi toplulaştırılması gibi önemli bir projenin, daha çabuk hayata geçmesi için yerel bir yönetici sıfatıyla Toplulaştırma ekibine bütün desteği veriyoruz, vermeye de devam edeceğiz.

DÖRT: Gölhisar’da hayvancılığın modernleştirilmesi ve üretim artışının sağlanması için ilgili kuruluşlarla diyalog halindeyiz, ahırlar için yer arayışımız sürüyor, eğitimler veriyoruz.

BEŞ: İlçemizde turizmin canlanması için KİBYRA Antik Kentimizin “Ören Yerleri Statüsüne” geçmesi konusunda önemli bir engel aşılmış ve halen Kültür Bakanlığımızda çalışmalar devam etmektedir.

ALTI: İlçemiz için en önemli ve inovatif bir yatırım olan doğalgaz çalışmaları hızla devam etmektedir. Gölhisar nüfusunda ve konumundaki bir ilçeye belki 30 yıl sonra bile gelemeyecek olan bu önemli yatırım, inşallah 1.5-2 yıl sonra ilçemizde olacak. Böylece Gölhisar’lı hemşerilerimiz kömüre göre göre üçte bir daha ucuz olan ve de hava kirliliğine neden olmayan doğalgaz “nimetine” kavuşacaklar.

Hemen şunu belirteyim: Klasik muhalefet anlayışıyla,” hep cek, cak diyorsun hani ortada görünenler” derseniz, o zaman da şunu derim. Bu saydığım şeylerin bir çoğu öyle bir buçuk yılda ortaya çıkacak basit işler olmadığı için “gelecek zaman” kipiyle konuşmak zorundayım.

YEDİ: İlçemizde hali hazırda yaygınlaşmakta olan seracılık konusunda İlçe Tarım Müdürlüğü ve Ziraat Odası ile birlikte üreticilerimize desteklerimiz sürüyor. Üniversitelerdeki profesörler ve ilgili piyasa uzmanlarından oluşan yetkilileri ilçeye çağırarak üreticilerimize seracılık konusunda bilgilendirmeler yapıyoruz. Pazarlama konusunda ortaya çıkabilecek tıkanıklıkları aşmak için önlemler alıyoruz. İlçemize sebze ve meyve Hali kurduk.

Ayrıca seracılığın sorunlarını daha yakından takip etmek ve üretime katkıda bulunmak için de kendi adımıza 10 dönümlük bir sera kuruyoruz..

Daha sayayım mı?…

Ama ne yazık ki, yerimiz kalmadı…

yükleniyor..