?>

SABRETMEK…SABRETMEK… İŞTE SELAMETE GİDEN YOL!..

Malum bu yıl son 30 yılın en yoğun kar yağışını görüyoruz. Bilim insanlarının ifadelerine göre gezegenimiz, 7­8 yıldan beri süren ve El­Nino denilen sıcak ve kuraklık döneminden La Nino denilen yağışlı döneme geçiyor. 
Tam da bu yıl Gölhisar’da “Yüzyılın Dev Altyapı Hamlesini” sürdürüyoruz. Ee doğal olarak benim sokak başta olmak üzere yollarımız delik deşik ve “patates tarlası” gibi. 
Yaşanan sorunlar nedeniyle Belediyemizi şiddetle eleştiren dostlarımız var. Diyorlar ki; yollarda bırakın araçla ilerlemeyi yaya bile yürünmüyor. Belediye niye önlem almıyor?
 Haklısınız, yürünmüyor. Benim araç dahil herkesin aracı zarar görüyor. Ama ne yapalım, kardeşler? Söyler misiniz? Yolları, sokakları, caddeleri kazmadan­bozmadan altyapı çalışması nasıl yapılacak ki? 
“Belediye niye önlem almıyor” diyenlere sesleniyorum. Belediyemiz elinden gelen tüm imkanlarını seferber etmiş durumda. Ama buna rağmen 656 sokak ve 30 caddeden oluşan Gölhisar’ın tamamına yetişmesi mümkün değil. İlçemizin uzak sokak ve caddelerine bire bir ulaşamayız. Zaten hiçbir belediye de ulaşamaz. Hatta en çok araç yoğunluğunun olduğu Cumhuriyet Caddesini günde 2 kez “küreyip” temizlediğimiz halde aşırı yağıştan dolayı birkaç saat sonra yeniden derin çukurlar açılıveriyor. Buralara kum çakıl dökmek sorunu çözmediği gibi daha da derinleştiriyor ve üstelik gereksiz maddi külfet yüklüyor. Bir de bu yıl yeraltı sularımızın çok azalması yüzünden sık su kesintileri de oluyor. Yeni su kaynakları bulup hizmete soktuğumuz halde yine de sular yetmiyor. Zaten bazı şebeke hatları da buzlanmadan dolayı düzenli çalıştırılamıyor. 
Neyse dostlar, bizi eleştirin ama eleştirilerinizde adil ve insaflı olun. Bilin ki Gölhisar cadde ve sokakları son 50 yıldan beri hiç bu kadar “delik, deşik” edilmemişti ve biz de bunu gereksiz yere değil, İlçemizin önümüzdeki 35 yılını kurtarmak için yapıyoruz. Eh bir de son 30 yılın en zorlu kışını geçiriyor olmamızı da unutmamak lazım. 
Selamete giden yol yine sabırdan geçiyor. Az kaldı. Seneye inşallah bunları unutmuş oluruz. 
Sabır…Sabır… 
Yüce Kitabımızın en önemli suresi olan Asr suresinde Rabbimiz şöyle buyuruyor: 
“And olsun zamana ki, insan gerçekten ziyan içindedir. Ancak iman edip salih amel işleyenler, birbirlerine hakkı ve sabrı tavsiye edenler başka…(Onlar ziyanda değillerdir.)”

yükleniyor..