HABERLER > SAYIN VALİMİZ SÜLEYMAN TAPSIZ İLÇEMİZDE İNCELEME ZİYARETLERİNDE BULUNDU

SAYIN VALİMİZ SÜLEYMAN TAPSIZ İLÇEMİZDE İNCELEME

ZİYARETLERİNDE BULUNDU

Burdur Valiliğinin himayelerinde TÜBİTAK Ulusal Gözlemevi ve Gölhisar Kaymakamlığı organizasyonuyla Kibyra Antik Kentinde” 6 Haziran Çarşamba günü düzenlenen Astronomi Şenliği’ne katılan Sayın Valimiz Süleyman Tapsız, program bitiminde Gölhisar ilçesinde yapımı devam eden okul inşaatı incelemelerde bulundu. İlçe ziyaretlerinde çocuklarla yakından ilgilenen Vali Tapsız, çocuklara oyuncak hediye etti.Vali Süleyman Tapsız ve Dr. Ayşe Tapsız’ın ilçe gezisi programına; Gölhisar Kaymakamı H. Kürşat Kırbıyık, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Yavuz Özfidan, İl Emniyet Müdürü Celal Aydoğan, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri İbrahim Şimşek, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Mustafa Şenel, İl Milli Eğitim Müdürü İsmail Çetin, Gölhisar Belediye Başkanı Veli Cantilav eşlik etti.


Vali Tapsız Gölhisar turunda ilk olarak Muallim Mustafa Sırrı Özkan Kültür Evi’ni gezerek Gölhisar Kaymakamı H. Kürşat Kırbıyık’tan restorasyon çalışmaları hakkında bilgi aldı. Kaymakam Kırbıyık, Kültür Evinin “Kültür ve Turizm Bakanlığı Antalya Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Yüksek Kurulu’nca korunması gerekli taşınmaz kültür varlığı olarak tescil edildiğini, Valiliğin İl Özel İdaresi taşınmaz kültür varlıkları katkı payından ayrılan 122 bin lira ödenekle, bir kısmının ihalesinin yapıldığını, kalan kısmının ihalesinin ise, Gölhisar İlçesi Köylere Hizmet Götürme Turizmi Geliştirme ve Çevreyi Koruma Biriliğinden sağlanan gelir ile restore edildiğini, bahçesinin de restoresinin yaptırılarak Gölhisar yakın tarihini yansıtan tarihi ve kültürel değeri olan eserlerin sergilenmesiyle Gölhisar Kültür Evi daha güzel bir görünüm arz edeceğini” söyledi.


Kültür Evi ziyaretinin ardından Vali Tapsız ve beraberindekiler 08 Eylül 2011 tarihinde yaklaşık 13 milyon liralık bedel ile ihale edilen, 400 günde tamamlanması planlanan, 15.800 m² kapalı alan içerisinde 250 erkek ve 250 kız öğrenciyi barındıracak yurtta incelemelerde bulundu. Vali Tapsız, Gölhisar’da hayırsever vatandaş Murat Tok’un 13.000 m ² arsasını bağışladığı ve yapımı devam eden Kredi Yurtlar Kurumu Öğrenci Yurdu ve Anadolu Lisesi bina inşaatlarıyla ilgili yüklenici firma sorumlularından bilgi aldı.

 

 Daha sonra Vali Tapsız, 2.295 m² kapalı alanda; 2 derslik, 6 laboratuar, 1 anfi ve idari birimlerden oluşacak olan Gölhisar MAKÜ Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu inşaatında incelemeler yaptı. Vali Tapsız, Karapınar Köyü’nde yapımı tamamlanan iskân konutlarında incelemelerde bulundu.

 


İncelemelerin ardından Vali Tapsız yaptığı genel değerlendirmede Gölhisar ilçesine çok güzel hizmetler yapıldığını belirterek “Anadolu Lisesi binasının yeni eğitim öğretim yılında eğitime başlayacak. Onun hemen karsısında 500 kişilik Yüksek Öğrenim Yurdu yapılıyor. 250 kız, 250 erkek ve sosyal tesisler olmak üzere yaklaşık 18 bin metre karelik kapalı alana sahip olan bir öğrenci yurdu. Öğrenci yurdu Gölhisar için büyük bir kazanç. Sağlık Hizmetleri Yüksek Okulu binası tamamlandı. Karapınar Köyü’nde ise 40 vatandaşımıza 40 hane 123 metre karelik 3 oda bir salon evler yapıldı. Devletimiz onların ödeneklerini gönderdi. Bizde 8 -9 ay gibi kısa sürede tamamladık. Vatandaşlarımızda önümüzdeki günlerde yeni Gölhisar manzaralı evlerine geçecekler.” bilgisini verdi.


Öğrencilerin okullarda aldıkları eğitim kadar okulların fiziki özelliklerinin de çok önemli olduğunu söyleyen Vali Tapsız; “Bu nedenle okullarda öğrencilere en rahat biçimde hareket alanı sağlanması için koridor genişliği ve bahçedeki oyun alanları gibi tüm ayrıntılar titizlikle düşünülmektedir. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımız için her şeyin en iyisini yapmak ve böylece onlara en iyi eğitimi vermek için çalışıyoruz. Ben bir kez daha Hayırseverlerimizin katkılardan dolayı hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Haber:Basın Yayın ve Halkla İlişkler Müdürü İbrahim HASÇAĞAN ibrahimhascagan@hotmail.com


Eklenme Tarihi : 08.06.2012 10:40:42 | Okunma Sayısı : 1079